بسم الله الرحمن الرحیم
محمدحسن حسین پور - کاشانیچهارشنبه - 4 نوامبر 2015

بسم الله الرحمن الرحیم

کشف اسکلت های عظیم الجثه انسان های ماقبل تاریخ (قوم عاد)

در سال ۲۰۰۴  در صحرای ربع الخالی در کشور عربستان توسط یک گروه اکتشافی و به صورتی نا گهانی و پیش بینی نشده جمجمه بسیار بزرگ یک انسان از زیر خاک نمایان شد و با انجام عملیات حفاری مشخص گردید که این یک اسکلت کامل انسان می باشد منتهی در اندازه ای بسیار بزرگتر از انواع امروزی آن!! با ادامه حفاری ها مشخص گردید نمونه های دیگری از این اسکلت ها در آن منطقه وجود دارد.در آن سال اخباری جسته گریخته از این کشف بسیار مهم منتشر گردید اما پس از مدتی مسئله توسط سازمان های جاسوسی غرب مسئله ای امنیتی تشخیص داده شده و با اعلام اینکه تصاویر و خبر مربوطه جعلی بوده است آن را از ذهن مردم پاک کردند.

حتی در اینکه این اسکلت ها در عربستان کشف شده یا در هند در اذهان عمومی تردید ایجاد کردند. نکته جالب تر آنکه در این حفاری ها لوح و کتیبه هایی نیز پیدا شده که در آنها مطالبی راجع به خدایگان نوشته شده است

اسکلت های کشف شده از خاک عربستان به آمریکا انتقال داده شده اند و از کتیبه های مکشونه نیز خبری در دست  نمی باشد.

اخیرا ایمیل های مشکوکی به پایگاه های خبری ارسال شده است برخی از آنها حاوی تصاویر منتشر نشده ای از آن اکتشاف مرموز می باشد و برخی دیگر مطالبی را درباره آنچه در کتیبه ها نوشته شده بیان می دارد.

برخی از اخبار حاشیه ای حاکی از آن است که دولت آمریکا یک تیم بزرگ تحقیقاتی مشتمل بر برجسته ترین دانشمندان علوم زیست شناسی را مامور بررسی DNA و ژن های آن اسکلت های غول پیکر کرده و احتمالا در پی شبیه سازی آنها می باشد. البته اینکه آن انسان های عظیم الجثه به چه درد آمریکا می خورند جای سوال ندارد  چرا که اکتشافات انجام شده جنگاوری و قدرت بسیار زیاد بدنی آنها را تایید کرده اند.

با وجود آنکه این کشف فقط ۱۱سال پیش انجام شده اما امروزه حتی بسیاری از پایگاه های علمی به طور قطع نمی دانند که محل اکتشاف هندوستان بوده یا عربستان دولت های این دو کشور هم درباره این موضوع سکوت اختیار کرده اند گویی هولوکاستی دیگر رخ داده است.

لازم به ذکر است در قرآن نسبت به عظیم الجثه بودن انسان های ما قبل تاریخ اشاراتی شده است

چند آیه آز قرآن کریم که مرتبط با این عنوان هستند:

 • و به آن قوم عاد تمکین و قوتی دادیم که شما را چنان ندادیم و با آنکه بر آنها چشم و گوش و قلب درک کننده قرار دادیم هیچ یک از آنها را از عذاب نرهانید… سوره احقاف ۲۶
 • ندیدی که خدای تو با قوم عاد چه کرد؟ قومی که دارای قامتهای ستون آسا بودند و نظیر آنها از لحاظ قدرت بدنی در هیچ جای دنیا خلق نشده بود… سوره فجر۶-۷-۸
 • ای پیامبر بگو در روی زمین گردش کنید و در عاقبت شوم آنان که آیات الهی را تکذیب کردند به دقت بنگرید… سوره انعام ۱۱

در ادامه تعدادی از تصاویر جدیدی که اخیرا از آن کشف بزرگ منتشر شده است را می بینید.

123

مطالبی راجه به قوم عاد:

حضرت هود(ع) اولین پیامبر پس از نوح(ع) است. خداوند در قرآن، او را فردى تلاش گر، در راستاى دعوت به حقّ و مبارزه علیه بت‏پرستى معرفی می ‏كند. قوم او، به نام «عاد» معروفند. آن ها از انسان هاى ما قبل تاریخ و عرب بودند. در جزیرة العرب زندگى می ‏كردند. در تاریخ و تورات موجود، از زندگى آنان مطلبی قابل اعتماد، ثبت نشده است. در قرآن آن چه آمده، این است؛ … نام قوم «عاد» است. گاهى آن ها را «عاد نخستین» نامیده است. زیرا قوم دومی  هم به نام «عاد» وجود داشته‏اند كه، پس از قوم نوح، در «احقاف» واقع در جزیرة العرب سكونت داشته‏اند.(۱)

قوم هود به لحاظ نیروى بدنى، كم نظیر بوده‏اند. افرادى مترقّى، داراى ساختمان هاى مجلّل، زمین هاى حاصل خیز و نخلستان هاى قابل توجّه بودند. خداوند می ‏فرماید: … آیا ندیدى كه پروردگارت با قوم عاد و با شهر با عظمت «اِرَم» كه همانندش در شهرها آفریده نشده بود، چه كرد؟.(۲)

خداوند، حضرت هود(ع) را براى هدایت آن ها فرستاد. حضرت هود(ع) گفت: … خدا را بپرستید. معبودى جز او نیست. شما فقط تهمت می ‏زنید و بت ها را شریك او می ‏خوانید. اى قوم من، من از شما براى این (رسالت) پاداشى نمی ‏طلبم. پاداش من تنها بر كسى است كه مرا آفریده است. آیا نمی ‏فهمید؟!.  اى قوم من، از پرودگارتان طلب آمرزش كنید و به سوى او باز گردید تا باران را پى در پى بر شما بفرستد و نیرویى بر نیرویتان بیفزاید و گنه كارانه، از حقّ روى برنتابید.(۳)

آنان به هود گفتند: تو می ‏خواهى، ما را از عبادت بت ها باز دارى، در حالى كه پدران و اجداد ما بدان وابسته بودند. تو هیچ دلیلى بر اثبات ادّعاى خودت براى ما نیاورده‏اى. ما هرگز با سخنان تو، خدایانمان را ترك نمی ‏گوییم و به تو ایمان نمی ‏آوریم.(۴) ما معتقدیم كه بعضى از خدایان ما به تو غضب كرده‏اند، و تو را گرفتار یك نوع بیمارى روانى ساخته‏اند كه این سخنان را بر زبان می ‏رانى و ادّعاى پیامبرى می ‏كنى.

هود گفت: اى مردم، چرا تقوا پیشه نمی ‏كنید؟. من از جانب خدا، پیامبرى امین هستم. شما سابقه زندگى مرا می ‏دانید. من هیچ گاه راه خلاف نرفته‏ام و هرگز دروغ نگفته‏ام. از خدا بترسید و سخن مرا بپذیرید. من از شما مزدى نمی ‏خواهم. مزد من فقط با خداست.

از كارهاى ناروا و بى منطق دست بردارید.

 • این قصرهاى مجلّلى كه به امید جاودان ماندن می ‏سازید، چه معنایى دارد؟.
 • این بى رحمی ‏ها و ستمگرى‏هایى كه در زندگى شما حاكم است، چه فایده‏اى دارد؟.
 • این ساختمان هاى بى فایده‏اى كه بر فراز تپّه‏ها می ‏سازید و می ‏خواهید كه براى مردم، قدرت نمایى و تفاخر كنید، چیست؟.

اى مردم، از خشم خدا بپرهیزید. خداوندى كه شما را از این همه نعمت، برخوردار فرموده است. خداوندى كه هم سرمایه‏هاى مادى فراوان و هم نیروهاى انسانى كارآمد، به شما بخشیده است. باغ هاى سبز و خرم و نهرهاى پر آب به شما عطا كرده است. من از آن می ‏ترسم كه خداوند، شما را به عذابى دردناك گرفتار سازد و طومار زندگى شما را از روى زمین برچیند.

قوم هود گفتند: اى هود، اگر خدا می ‏خواست پیامبرى را، به سوى ما بفرستد، فرشته‏اى می ‏فرستاد تا پیام او را به ما برساند. ما هرگز دعوت تو را قبول نخواهیم كرد. تو هم آن عذابى را كه همواره ما را از آن می ‏ترسانى، بیاور. ما را از عذاب خداى تو ترسى نیست.(۵)

سرانجام، لجاجت قوم هود غضب الهى را به همراه داشت. قوم عاد با خشكسالى سختى مواجه شدند. آن ها پیوسته منتظر باران بودند. روزى براى نخستین بار، ابرى را مشاهده نمودند. خوشحال شده و به یكدیگر می ‏گفتند كه این ابر، باران دارد. ولی حضرت هود(ع) فرمود: … خیر، این ابر، همان عذابى است كه خودتان خواسته بودید.

باد سردى و شدید، وزیدن گرفت. طوفانى بر پا شد. شن ها را بر سر و صورت قوم عاد می پاشید. مردم به درون خانه‏هاى محكمی  كه ساخته بودند، پناه بردند. طوفان، شدیدتر از آن بود كه می ‏پنداشتند. درخت ها از ریشه در می ‏آمد. افراد را از جا می ‏كند. کافران را به هوا می ‏برد و بر زمین می ‏كوبید. ساختمان ها را ویران و همه چیز را درهم می ‏كوبید. غوغایى بر پا شد. همه چیز درهم ریخت. هیچ كس نمی ‏دانست كه باید چه بكند.هفت شبانه روز پی در پى، باد ‏وزید. طومار زندگى، قوم گمراه درهم ‏پیچیده شد. در آن احوال، حضرت هود(ع) و مؤمنان در شكاف كوهى به سر می ‏بردند. در آن جا از طوفان، خبرى نبود. نسیمی  آرام می ‏وزید. آنان، سرنوشت قوم را تماشا می ‏كردند. بعد از آن، طوفان آرام شد. اوضاع، به حالت عادى بازگشت. از آن مردم، جز قطعات استخوان و خانه‏هاى خالى شان چیزى به جا نماند.(۶)

چرا قوم هود، به عذاب گرفتار شدند؟

چون گناهانی انجام دادند که مستحق عذاب شدند، آن گناه ها عبارت است از

۱٫شرك و بندگى غیر خدا

قوم هود، از پذیرش دعوت حقّ سرباز ‏زدند و همواره به دنبال بندگى غیر خدا بودند. حضرت هود(ع) می ‏باید، به آن ها تفهیم کند كه همه عبادت ها، باید متوجّه پیشگاه خدا شود و هیچ گاه بت‏پرستی نکنند. زیرا تنها اوست كه سلطنتش دائمی و اراده‏اش نافذ است. به هر نحوى كه بخواهد، امور را می ‏گرداند. باید تنها از خدا درخواست نمود و یارى جست. دست نیاز به جانب او بلند كرد.

۲٫انكار آیات الهى و نافرمانى از اوامر پیامبران

با ظهور پیامبران و دعوت امت ها به یكتاپرستى، اغلب آنان، آیات خداوند را انكار نمودند. به دعوت پیامبران الهى اعتنایى نكردند. قوم هود هم این چنین بودند. قرآن در این باره می ‏فرماید: … قوم عاد، آیات پروردگارشان را انكار كردند. پیامبران را معصیت نمودند. از فرمان هر ستمگر حقّ ستیزى، پیروى كردند.(۷)

۳٫زدن اتهامات ناروا به حضرت هود(ع)

همیشه، پیامبران با اتهامات بى‏اساس امّتهایشان مواجه بوده اند. مردم فرستادگان خداوند را تكذیب می ‏كردند و دعوتشان را نمی ‏پذیرفتند. حضرت هود(ع) هم با امّتى لجوج، روبرو بوده است. اشراف كافر قوم عاد به او گفتند: … ما تو را در نادانى می ‏بینیم و مسلّماً تو را از دروغگویان می ‏دانیم.(۸)

456

7 پاسخ به “قوم عاد :کشف اسکلت انسان های عظیم الجثه”

 1. محمد گفت:

  دوستان خبر مورد استنادتان درست نیست. هر چند نیت شما خیر بوده است.
  منبع:
  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940828000386

  • سیدعباس واسعی کاشانی گفت:

   محمد آقا، سلام: از دقت و حسن نظر شما سپاسگذاریم.
   احتمال نادرست بودن خبر ممکن است، ولی ذات خبر جالب و تأمل برانگیز است و باعث میشود تا خواننده پیگیر سرگذشت قوم عاد در قرآن شود .
   بازهم از شما سپاسگذاریم.

 2. مسلم گفت:

  سلام قران یعنی نور که کلام خداوند حق و حقیقت است خدای بزرگ از سر تقصیرات و گناهانم بگذرد و مرا ببخشد و پاک بمیراند توشه ام روسیاهی و شرمندگی است ای کاش بنده ای خوب برای خالقم بودم و باشم ما انسانها اگر قران و چهارده معصوم و پیامبران که نور و عظمت پروردگارمان است را نداشتیم چه میکردیم…..دوستان به راستی با سجده شکر بر خالق یکتا انسانیت در بالاترین درجه قرار میگیرد…. شکرا لله…..التماس دعا

 3. محسن گفت:

  توهم های توطئه میچینید خیلی مسخرست بدون سند فقط از توطئه ی دولت های دشمنتون میگین. دیگه بوی گندیدن این حرفها بلند شده

 4. ناشناس گفت:

  دقیقا درست هست و اینکه قضیه رو پنهان کردن هم قابل توجیه..آمریکا و امثال امریکا تو آزمایشگاههدی مخوفشون چه کارها که نمیکنن نمونه اش تولید ویروس کرونا..انسانهای اولیه قد بلند و قوی بودن نمونه ان قبر حضرت هابیل در دمشق که فقط یک پای ایشون دو متر هست قبری بسیار بزرگ که متعلق به آدمی بسیار قد بلند هست و اینکه پیامبری مثل حضرت نوح فقط ۹۰۰سال قومش رو دعوت کرد نشان دهنده عمری طولانی برای اجداد اولیه ما بوده که درآن زمان چیز عادی بوده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد "مجمع النور قرآن کریم کاشان" می باشد.